zaizolujeme cokoliv!

Zateplení střechy

U všech typů domů a budov je právě střecha jednou z nejvíce namáhaných součástí stavby, protože je vystavena nejen stále se měnícím povětrnostním vlivů, ale také UV záření či v případě rovné střechy stojící vodě. Jelikož jejím hlavním úkolem je zabezpečit voděodolnost a zabránit teplotním výkyvům patří zateplení střechy mezi velmi žádané využití izolačních materiálů.

Skrze nezateplenou střechu odchází až 70 % tepla z domu. Během letních měsíců dochází naopak k nežádoucímu přehřátí interiéru. S využitím stříkané izolace EXY dosáhnete požadovaného zateplení střechy s minimálním zatížením konstrukce a bez vzniku tepelných mostů.

Kvalitní stříkaná izolace na zateplení střechy vyžaduje pouze minimální údržbu, která spočívá v opravě ochranného nátěru jednou za 10 až 30 let. Živostnost izolačních materiálů s pravidelnou údržbou je minimálně 50 let.

Výhody zateplení střechy pomocí izolace EXY

 • ověřená kvalita tradicí již 35 let
 • 100% bezešvá, monolitická a velmi přilnavá vrstva
 • úspory za náklady na vytápění až 50 %
 • dlouhá životnost s minimálními náklady na údržbu

Zateplení půdy

Realizace zateplení půdy je prvním krokem, pokud jste se rozhodli, že začnete využívat půdu jako obytný prostor. Díky kvalitním izolačním materiálům vytvoříte nejen tepelnou, ale také zvukovou izolační vrstvu. Izolace půdy se Vám ale vyplatí i v případě, že půdní prostory neobýváte. Zateplením půdy totiž zamezíte velkým únikům tepla z Vaší domácnosti.

Zateplení půdních prostor

Jedním z hlavních problémů při zateplení půdních prostor je vznik plísní ve stropu nebo podlaze, kde se sráží vlhkost, protože zateplení půdy vytvoří parozábranu. Při použití stříkané izolační pěny EXY 09 s otevřenou strukturou buněk a EXY 39 s uzavřenou strukturou buněk zamezíte nejen únikům tepla, ale také kondenzaci par a následnému plesnivění.

Zateplení soklu

Izolace v místě soklu, kde se spojuje nadzemní část domu se základy, ochrání budovu před promrzáním, před vlhnutím a následným plesnivěním. Zateplení soklu se provádí přibližně až do 80 cm pod zem a eliminuje vznik tepelných mostů mezi obvodovými zdmi a základy domu.

Postup zateplení soklu

Při zateplení soklu je postup podobný jako při izolaci jiných míst v domě. Nejdříve musí být místo perfektně očištěno a připraveno k aplikaci. Stříkaná izolační pěna EXY se pak nanese na suchý povrch soklu, kde zvětší svůj původní objem až 30x, čímž zaplní všechny praskliny a místa ve zdivu, kde by mohlo unikat teplo. Izolační pěna téměř okamžitě vytvrdne a je připravena na nanesení asfaltového nátěru, který ochrání budovu před vztlakovou vodou.


Zateplení stropu

Při izolaci domu je neméně důležité zateplení stropu. Izolace stropu je již většinou součástí projektu, pokud však není provedena již tehdy, je následné zateplení stropu náročnější. Izolace je prováděna především při zateplení stropu půdy mezi jednotlivými trámy kvůli únikům tepla nebo zateplení stropu ve sklepě z hlediska odizolování místností nad studeným sklepem.

Zateplení stropu ve sklepě

Izolace stropu u sklepa se provádí především kvůli zlepšení tepelné pohody v místnostech nad sklepními prostory. Izolační vrstva zamezí únikům tepla a zabezpečí teplejší podlahu v přízemí. Především starším bytovým domům chybí izolační vrstva stropu ve sklepě, který odděluje sklepní prostory od obytné části. Zateplení stropu ve sklepě se aplikuje zespodu, což je jednodušší způsob.

Díky stříkané izolační pěně EXY 39 s uzavřenou strukturou buněk, získáte skvělou vzduchotěsnou, parotěsnou a hydroizolační vrstvu pro Váš sklep. Zateplení stropu ve sklepě se stříkanou pěnovou izolací od společnosti Honter je snadné, protože jde o aplikaci nástřikem. Jednoduše se tedy dostane i do těžko přístupných míst, mezi potrubí apod.

Zateplení podkroví

Při zateplení podkroví je potřeba využít vhodné izolační materiály, které zabrání vlhnutí a plesnivění. Izolace podkroví by měla také zabránit velkým výkyvům teplot během chladných měsíců a horkých letních dnů. Kromě zateplení podkroví slouží izolační vrstva také jako vynikajici akustická bariéra.

Honter Vám nabízí k zateplení podkroví stříkanou izolační pěnu EXY 09 s otevřenou strukturou buně a EXY 39 s uzavřenou strukturou buněk. Obě se snadno a rychle aplikují nástřikem bez zatížení stavební konstrukce. Mají výborné izolační vlastnosti a zabraňují vzniku tepelných mostů a plesnivění v podkroví.

Výhody zateplení podkroví pomocí pěny EXY

 • rychlá instalace
 • nevyžaduje mechanické kotvení, drátování
 • nezatěžuje stavební konstrukci
 • eliminuje prostup tepla stavebními konstrukcemi
 • zabraňuje průniku studeného vzduchu a vzniku tepelných mostů
 • posouvá rosný bod mimo stavební konstrukci domu
 • citelně snížit náklady za vytápění, či klimatizaci
 • chovat se šetrně vůči životnímu prostředí
 • zabránit růstu plísní a vytvořit zdravé bydlení

Technologický postup zateplení podkroví

Při zateplení podkroví pomocí stříkané izolační pěny EXY je snadná technologický postup. Aplikace pěny se provádí nástřikem. Pěnová izolace okamžitě několikanásobně zvětší svůj objem, zaplní tak všechny mezery a spáry, kde by mohl pronikat chladný vzduch a hluk dovnitř, skvěle přilne k povrchu a zatvrdne bez nutnosti ořezů díky přesnosti aplikace.

Zateplení podlahy

Zateplení podlahy je nejlépe řešit ještě v průběhu výstavby domu, jinak je velmi náročné. Podlahou uniká přibližně asi 10% tepla z místnosti. Se zateplením podlahy ušetříte na nákladech za energie, zvláště pokud bydlíte nad sklepními prostory nebo se Vaše kancelář nachází v suterénu.

Podlahové systémy nabízí kromě izolace podlahy z hlediska tepelného komfortu a úspory energie také další možnosti jako například samonivelační systémy, vrchní krycí nátěry, antimikrobiální podlahy nebo dekorativní povrchy pro použití v interiéru i exteriéru.

Samonivelační systémy oceníte především tam, kde hledáte vysokou odolnost povrchu, tedy v komerčních a průmyslových budovách, v dílnách nebo na parkovištích. Pro nemocnice, zdravotnická zařízení, veterinární kliniky nebo pro potravinářský průmysl nabízíme speciální antibakteriální produkty pro podlahy.